Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi
2018-02-28 11:24 , Author :

 

 

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi
Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi
Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi
 


Rynek turystyczny rozwija się bardzo dynamicznie. W odpowiedzi na potrzeby określonych grup odbiorców ośrodki organizują pobyty tematyczne i dopasowują atrakcje do oczekiwań gości. Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

 

Moda na wakacje 18+ narodziła się w Turcji. Oczywiście, główny zamysł to nie spędzanie czasu na czynnościach dozwolonych jedynie pełnoletnim, a raczej relaks w ciszy i spokoju bez rozbrykanych pociech w tle. Limit wieku, jaki umożliwia wstęp do obiektu, jest różny – próg to zazwyczaj 16 lub 18 lat, ale niektóre hotele przeznaczone są dla osób powyżej 21. roku życia. Wbrem pozorom, na tego typu wypoczynek decydują się nie tylko single, bezdzietne pary albo osoby preferujące towarzystwo dorosłych. Znaczą część urlopowiczów w hotelach oznaczonych jako "children free" są... rodzice! Pochłonięci dziećmi i obowiązkami przez okrągły rok, przeznaczają urlop, by odetchnąć i skupić się na sobie.

 

Trendy w turystyce – wakacje 18 i z dziećmi

 

 

Jak w praktyce wygląda pobyt w hotelu dla dorosłych? Przede wszystkim próżno szukać tam atrakcji dla najmłodszych. Funkcjonuje za to rozbudowana infrastruktura, umilająca czas starszym. W programie znajdują się zatem wizyty w spa, barach i kasynach, a wieczorną rozrywkę zapewniają kluby i różnego rodzaju animacje. W hotelowych restauracjach brak menu dla dzieci, a przy zamawianiu alkoholu nie ma obaw, że obsługa poprosi o okazanie dowodu czy paszportu.

 

Z biznesowego punktu widzenia ryzykowne byłoby istnienie ośrodka w całości przeznaczonego dla pełnoletnich. Dlatego najczęściej funkcjonuje to w taki sposób, iż pewną strefę hotelu przeznacza się dla dorosłych i tylko dla nich udostępnione są określone atrakcje. W pozostałej części hotelu swobodnie wypoczywać mogą także rodziny z pociechami. Co istotne, jeżeli goście z wczasów 18+ zapragną skorzystać z rozrywek dostępnych dla ogółu, często mają taką możliwość. Odwrotnie – wstępu brak. Spotkać można również hotele, które na co dzień działają standardowo, a zoną bez dzieci stają się kilka razy do roku w ustalonych terminach.

 

Z drugiej strony barykady są ci, dla których wakacje to jedyna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Specjalnie dla nich powstają obiekty przyjazne rodzinom, a szczególnie najmłodszym ich członkom. Cała infrastruktura takich hoteli została stworzona z myślą o komfortowym i bezpiecznym wypoczynku w gronie rodziny. Tam nawet w niepogodę nie ma czasu na nudę, a dzieci chętnie odklejają nosy od ekranów telefonów i tabletów. Dużo przestrzeni do aktywności na świeżym powietrzu, plac zabaw, pokój gier, basen, zabawki, animatorzy i kolorowe, bajkowe wnętrza – wszystko po to, by wakacje były niezapomniane. W ofercie rodzinnych wczasów często znajduje się możliwość wypożyczenia dziecięcych akcesoriów oraz specjalne menu – zdrowe, ale jednocześnie atrakcyjne nawet dla niejadka.

 

Pobyty 18+ nie są u nas jeszcze zbyt popularne, choć pojawiają się takie oferty. Obiektów przyjaznych rodzinom tymczasem systematyczne przybywa. Agroturustyki, wille czy letniskowe domki powstałe z myślą o dzieciach, bez kłopotu znaleźć można w każdym zakątku kraju i w różnych wariantach cenowych.

 

Trendy w turystyce – wakacje 18 i z dziećmi

 
 


 

 


 


Comments (0)

 
 

Zobacz podobne

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Perła Opolszczyzny - Zamek w Mosznej

Baśniowy, fantastyczny, niezwykły, zaczarowany – te epitety trafnie obrazują najbardziej bajkową budowlę Opolszczyzny, a może nawet całego kraju.

Energylandia

Energylandia – niezapomniana rozrywka dla całej rodziny!

Oto nasza podpowiedź na aktywne i pełne emocji spędzenie czasu z rodziną: park rozrywki Energylandia!

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Podróż w krainę baśni – Magiczne Ogrody w Janowcu

Bajkowe miejsce, gdzie dorośli poczują się jak dzieci, a dzieci przeniosą się do krainy marzeń. Tak najtrafniej można opisać Magiczne Ogrody.

Energylandia

TOP 8 miejsc na wycieczkę z dziećmi

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim wyczekane wakacje. Wybraliśmy 8 wyjątkowych miejsc na wycieczki, by urozmaicić dzieciom wakacyjny czas.

Enoturystyka... czyli co?

Enoturystyka... czyli co?

Branża turystyczna wciąż rozrasta się o nowe gałęzie. Ostatnio na popularności zyskuje enoturystyka. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem?

 

Nowości w przewodniku

Trendy w turystyce – wakacje 18  i z dziećmi

Trendy w turystyce – wakacje 18+ i z dziećmi

Ostatnio na popularności zyskują hotele tylko dla dorosłych, ale też w zupełnej opozycji do nich – wypoczynek dedykowany rodzinom z dziećmi.

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Przystanek Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur

Miasto chlubi się bogatą historią, wspaniałymi walorami przyrodniczymi i niezwykłymi atrakcjami. A na dodatek jest idealną bazą wypadową dla regionu.

Co nas skłania do podróżowania?

Co nas skłania do podróżowania? [INFOGRAFIKA]

Garść liczb dla zobrazowania, co nas skłania do podróżowania.

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Pomysł na weekend: lubelski trójkąt turystyczny

Lubelski trójkąt turystyczny to gotowy plan na relaksujący weekend w pięknym otoczeniu – jedno miasto na każdy dzień.

Trwa ładowanie danych
Searching...